(ВИДЕО+ФОТО) СЛАТКО – Бебињата близначки се галат додека спијат: Снимка која никого не остава рамнодушен!

Повеќето близнаци се најдобри пријатели. Тие, додека растат, споделуваат скоро сè. Но, нивната врска започнува пред раѓањето. Замислете само колку утеха имаат кога имаат некој друг во утробата на мајката додека растат и се развиваат.1`
Неодамна се објавени снимки од малечки близначки за да се докаже врската што ја споделуваат само близнаци. Тие сега се веќе родени, но сепак спијат „залепени“ едниа за друга.
Во видеото, близначките за момент ги отвораат очите и ја погледнуваат мајка им, која ги снима, но им било толку пријатно што веднаш повторно заспале.
Тогаш на нивните лица блеснале насмевки. Биле опкружени со играчки, но не им било грижа затоа што се имаа една со друга.


Овие две мали близнаци имаат и профил на Инстаграм на кој нивната мајка ги објавува нивните авантури. Нивните имиња се Софија и Сара.

Тие сега имаат повеќе од две години и веќе биле многу патувања низ цела Европа. Авантурите низ кои поминуваат изгледаат навистина прекрасно, но сигурно е дека тука е вклучено и многу стрес. Сепак, не е лесно да се воспитуваат две деца, особено кога станува збор за близнаци.
Родителите, на сите објавени фотографии се среќни, но сигурно не е баш лесно да патуваат со две толку мали бебиња. Но, изгледа дека сите уживаат, вклучувајќи ги и многуте следбеници на Инстаграм на овие мали слатки девојчиња.

Adorable Twin Babies Cuddle In Bed

These sleepy twins cuddling is the most adorable thing I've ever seen 😍👶

Gepostet von UNILAD am Donnerstag, 24. Januar 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ниплпипл, Луфтанза, Хајка, Кантон6 и најпознатите скопски диџеи на фестивалот „Градот ме тера да пеам“

Утревечер (сабота), со почеток во 21 часот, во МКЦ ќе се одржи 12то издание на ПМГ …