(ФОТО) Се снимаат „Пријатели“: Глумците ќе добијат по 2,5 милиони евра!

НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од нив би можела да заработи помеѓу 2. и 3. милиони евра.
Метју Пери (50) во почетокот на февруари ги излудел своите обожаватели на социјалните медиуми со само еден пост. Тој напишал дека наскоро доаѓаат големи вести и тоа било очигледно доволно за многу обожаватели на серијата „Пријатели“ да очекуваат повторно да ја видат добро познатата екипа на малите екрани, а сега тоа е и официјално потврдено. Актерската постава на „Пријатели“ ќе се собере на еден специјал после повеќе од 15 години откако заврши серијата. Специјалната епизода ќе се емитува на стриминг сервисот HBO Max, кој започнува во мај. Датумот допрва треба да биде објавен.


Џенифер Анистон (51), Кортни Кокс (55), Лиза Кудроу (56), Мет Лебланк (52), Метју Пери и Дејвид Шример (53) потврдија дека повторно почнуваат да снимаат. Така, пријателите Моника, Фиби, Рејчел, Чендлер, Рос и Џои повторно ќе забавуваат бројни фанови ширум светот.

loading...

View this post on Instagram


It’s happening….. @HBOMax @jenniferaniston @courteneycoxofficial @lisakudrow @mleblanc @_schwim_

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4) on


„Се случува“, напишал Пери со фотографија од составот на 1990-тите. Остатокот од актерската екипа потоа споделила иста фотографија.

Мет Лебланк исто така сподели фотографија од М*А*С*Н со вестите. Пријателите се емитуваа од 1994. до 2004. година и станаа еден од омилените ситкоми на сите времиња.
Серијалот „Пријатели“ премиерно се претстави на Ен-Би-Си на 22. септември 1994. година и со текот на времето стана една од најуспешните и најпопуларните серии во ТВ историјата.


Популарната „дружина“ составена од Фиби, Рос, Џои, Моника, Чендлер и Рејчел ги забавуваше гледачите во цели 236. епизоди.
НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од нив би можела да заработи помеѓу 2. и 3. милиони евра.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ова се знаци дека сте телепатски поврзани со некого: Еве како се открива телепатија помеѓу две лица

Ако го чувствувате ова, тогаш сте неверојатно телепатично поврзани со некоја личност! Телепатичното поврзување меѓу …