(ФОТО) ПОРАНО НЕМАЛА НИТУ ДЕНАР – Била во брак само 15. месеци, а денес сите ја знаат како МАЈКА СУЛТАНИЈА – На 76. години изгледа неверојатно!

“Долго време немам никој. Кога не се чувствувам емотивно, не сакам дури ни да излегувам на вечера со таа личност. Со години не сум ниту вечерала со машките колеги. Вистината е дека со возраста станува се потешко да се најде некој кој има исти животни цели како што имам јас, и со кого би можела да го поминам остатокот од животот. Но, јас не сум сама. Кога ќе запознаам некој кој ќе донесе возбуда во мојот живот, ќе го знам и ќе го препознаам, но ако тоа не се случи, нема да се жалам“
Небахат Чехре, која се прослави со улогата на мајка на султанот во серијата „Сулејман величествениот“, нема кој не воодушеви со својот стас кога се појави. На 76. години изгледа подобро од половина помлади девојки, а покрај тоа оваа актерка, според пишувањата на медиумните, ја краси и силен карактер, како и ведар дух.


„Да се биде самостојна жена има свои предности, но и мани. Мораш понекогаш да се правиш силна, тогаш кога си скршена, но во денешно време за да опстанеш – мора да бидеш силен. Тоа го почувствував и сама кога излегов од филмската индустрија. Тоа беше моја желба, но луѓето заборавија дека постоев иако пред тоа снимив бројни филмови“, рекла таа во еден разговор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СУЛТАНИЈАТА ХУРЕМ БЛЕСКА НА НАСЛОВНА НА ПОЗНАТ МАГАЗИН: Мегапопуларната актерка се СЛИКАЛА и изгледа како 1.000.000 долари!

Турската актерка Мерјем Узерли позирала за турското издание на Vogue. Популарната Султанија Хурем од серијата …