(ВИДЕО) Погача со лук и маслиново масло: Печиво на кое тешко се одолева!

Мирисот на свежо, топло тесто и лук е нешто што на секој човек му отвора апетит
Потребно е: 200 мл млеко, 20 г квасец, коцка путер, 1 лажичка шеќер, малку сол, 100 мл млака вода, 430 г брашно.
Прелив: 100 мл вода, 50 мл маслиново масло, 3 чена лук, сол, сечкан магдонос.
Подготовка: Во млака вода истопете го квасецот и измешајте со шеќерот. Стасаниот квасец истурете го во брашното, додајте путер и млеко. Замесете мазно тесто. Оставете да стасува половина час.Потоа префрлете го тестото на работна површина намачкана со малку масло. Формирајте во тенка ролна и исечете на помалечки парчиња.


Од секое формирајте малечко топче.Тавата за печење покријте ја со хартија за печење па наредете ги топчињата. Покријте и оставете да стасува 20. минути. Намачкајте со жолчка и наросете со крупна сол.
Печете околу 40. минути на 180 степени. Во чинија истурете 100 мл вода, 50 мл маслиново масло, издробен лук и сечкан магдонос. Се’ измешајте. Печената погача полијте ја со смесата со лукот…
Деталите погледнете ги во видеото:


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Најдобрите пози во сексот за студените зимски ноќи

Кога ќе дојдат студените зимски денови, навистина нема ништо попријатно од свиткување во прегратките на …