(ВИДЕО) Изведба што ќе ве наежи: „Shallow“ во спортска сала – Не е се’ во изгледот има нешто и во гласот!

Несомнено е дека филмот „Ѕвездата е родена“ со Бредли Купер и Лејди Гага се здоби со светска популарност, како и песната „Shallow“, па во светот настанаа многу кавер верзии…
Денес ви донесуваме една која ја пеат момче и девојка, поголемиот дел само во придружба на гитара, во спортска сала, но која сигурно ќе ве плени…
И, која уште еднаш покажува дека не е се во изгледот туку дека има нешто и во гласот…


Incredible Choir Performance

His reaction when she starts singing is Incredible..😍Credit- Mount Sion Choir


Gepostet von Melvin Gregg am Montag, 10. Februar 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за недела, 28.11.2021: Повнимателно анализирајте ја личноста што ви се допаѓа…

Овен Љубов: Доколку ве оптоваруваат нови емотивни сомнежи, разговарајте искрено со саканата личност и инсистирајте …