(ФОТО) Момчиња од салон украле две Ламборџини – не отишле далеку!

Полициската патрола била малку изненадена кога во раните утрински часови, на раскрсница, ги видела двата нови теренски автомобили „Ламборџини“.
Во 3:05 часот во ноќта се огласил алармот во салонот на Ламборџини во предградието на Бостон. Една минута подоцна, започнала полициска патрола, а наскоро две скапи автомобили и еден Шевролет биле забележани на блиската раскрсница. Се разбира, полицијата се обидела да ги сопре автомобилите, но возачите побегнале.

Над 600 КС, моќните Уруси се пеколни направи, особено за оние кај кои дивеат хормоните, па возачите избегале со голема брзина. Возачот на „Шевролет“ кој бил во близина на забележаниот Урус веднаш се предал. Се испостави дека тој бил провалникот, но неговиот избор биле далеку поскромен.

Пет часа подоцна, полицијата од 40 километри оддалечениот Малден објавила дека се случила сообраќајна несреќа во која учествувале двата Ламборџини. Тие се удриле еден со друг а еден возач веднаш бил уапсен. Другиот уште се бара. Материјалната штета е голема.
За самата кражба се огласиле и од самито салон со многу лежерна објава.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Полицајците не можеле да поверуваат кога виделе што вози на кровот на Фордот – Го исклучиле од сообраќајот!

ПОЛИЦИЈАТА запрела Форд кој имал нелегално оптеретување на покривот. Полициската патрола останала во чудо кога …