(Рецепт) Состојките ги имате дома – СИГУРНО – Килограмите почнуваат да се топат после една шолја: Запишете го и чувајте рецептот за овој напиток!

Ова е најдобро решение за топење килограми, и тоа е сосема природно...
Водата со црн пипер е еден од најдобрите пијалоци што можете да ги конзумирате ако сакате да изгубите килограми и да го забрзате метаболизмот.
Според последните истражувања, водата со црн  пипер се покажала како многу моќно средство за распаѓање на масните наслаги.
Водата со црн пипер се конзумирала во древна Индија, а покрај тоа што помага при губење на тежината, помага во градењето на имунитет и исто така лекува болести како дијабетес.


Кога сакате да изгубите на тежина, најдобро решение е да пиете вода со црн пипер. Бидејќи овој пијалок е зачинет природно, телото ќе согори значително количество калории во краток рок.
Рецепт за пипер вода
Истурете две шолји вода во тенџере и додадете две лажички црн пипер во прав. Оставете водата со пипер да зоврие на средна температура, а потоа додадете малку сол. Исцедете ја водата и консумирајте ја додека е сè уште топла.

 

Ако сè уште не сте сигурни дека оваа вода е за вас, прочитајте како делува на телото:
Го забрзува метаболизмот
За губење на тежината, клучен е метаболизмот, а со овој пијалок значително ќе се забрза.
Дава енергија
Кога сте уморни и немате енергија, една чаша вода од црн  пипер ќе ви помогне да ја вратите енергијата.
Спречува запек и ја подобрува функцијата на дигестивниот тракт
Запекот е чест проблем со кој се соочуваат многу луѓе во текот на животот. За да го спречите тоа, треба да ја пиете оваа вода два пати на ден.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Рики Мартин објавил ретки фотографии од петмесечниот син:„Бебе на куќата!“

Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Жван Јосеф во октомври минатата година добиле уште едно …