(ВИДЕО+ФОТО) Во калап за мафини ставила шпагети: Од крајниот резултат веднаш ќе огладнете!

Еве идеја за вкусен оброк кој ќе го обожуваат и’ децата и возрасните…
Доколку ви здодеале класичните шпагети со ќофтиња, или вашите деца не сакаат да ги јадат, еве генијален начин за подготовка на ова јадење.
Подготовка: сварете шпагети, исцедете ги и’ полијте со маслиново масло, да не се залепат.На изладените шпагети изрендајте пармезан (или друго тврдо жолто сирење) и измешајте.

Во калап за мафини, намачкан со масло, ставете шпагети, но во средина нека има вдлабнувње во кое ќе го ставите омилениот сос.

Потоа ставете ќофте, полијте со сос и наросете пармезан.
Вака подготвените шпагети ставете ги во рерна загреана на 180 степени и печете 20 – 25 минути.

Кога ќе ги извадите од рерна оставете малку да се изладат за да полесно ги
извадите од калапите.

Можете да ги сервирате директно на чинија или со сос.
Совет: шпагети на овој начин можете да подготвите и со вам омилените состојки.

За подетални упатства погледнете го видеото:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест…   View …