Дневен хороскоп за понеделник, 17.02.2020: Различните проблеми што ве придружуваат можат да се решат на елегантен начин и преку меѓусебни договори…

Рак
Љубов:
Изгледате загрижени. Ви недостасува нечие емотивно внимание и присуство, но партнерот нема волја да ви сеприближи.
Работа:
Понекогаш работите не се толку едноставни како што изгледаат на прв поглед. Внимателно анализирајте ги новите случувања во деловната арена.
Здравје:
Не дозволувајте некој да ве вознемирува или оптеретува.

Лав
Љубов:
Изгледате вознемирени, ви недостасува постапност и трпеливост пред вашата сакана личност. Партнерот се обидува да ве наведе на добра одлука.
Работа:
Нема потреба премногу да се експонирате во ризични ситуации. Важно е да ги одржувате деловно-финансиските интереси и позиција.
Здравје:
Даозволете си подобри услови за активен одмор и релаксација.

Девица
Љубов:
Важно е да реагирате во вистинско време пред вашата сакана личност. Ако сте слободни, планирајте љубовна врска.
Работа:
Понекогаш работите изгледаат премногу комплицирани. Но, без одреден ризик, нема успех во деловната активност.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка форма.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ЛАДНОКРВНА И ХРАБРА БАБА: Без размислување фатила кобра и ја одвлечкала подалеку од децата: „Бабо, ова не е начин да се ослободиш од кобрата“

„Каква акција, без страв, без лутење, без чувства. Едноставно ѝ покажала на кобрата каде ѝ …