Дневен хороскоп за понеделник, 17.02.2020: Различните проблеми што ве придружуваат можат да се решат на елегантен начин и преку меѓусебни договори…

Овен
Љубов:
Внимателно анализирајте нечија приказна, за да ги раберете емоционалните дилеми со кои се соочувате.
Работа:
Неизбежна е средба со една личност и предизвикува повод за остар деловен дијалог.
Здравје:
Важно е да се осети психолошкото олеснување по стресните ситуации.

Бик
Љубов:
Одредете јасна граница помеѓу пристојно однесување и авантуристички побуди.
Работа:
Одредена доза на мистицизам може да ве поттикне понатаму, но може да предизвика и вознемиреност.
Здравје:
Дозволете си добар третман.

Близнаци
Љубов:
Изгледате вознемирено. Ви недостасува силен емоционален потстрек за да го направите вашиот љубовен живот доволно интересен.
Работа:
Соработниците имаат добри предлози, прифаќаат нови идеи кои гарантираат подобри резултати или безбедност во заедничкото работење.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана, ќе ви годи во полесна исхрана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОВОЈ ПРОПИС ЈА ЧУВА БРИТАНСКАТА КРУНА: Потенцијалниот носител не смее да го прекрши, инаку нема враќање!

Не е тајна дека кралското семејство мора да се придржува до долг список на правила. …