(ВИДЕО) Танцот на момчето после тешка оперција на срцето го освоила светот!

Бебе Мајки стана интернет сензација откако е снимен како танцува „Git Up“. Но, оваа снимка е многу повеќе од тоа.
Таа е објавено неколку месеци откако момчето било подложено на операција на срце. Во тој видео запис, тој покажува дека никој не може да ја украде неговата радост.
Снимала тетка Јолене Тејлор, која споделила интересна информација дека малото момче научило да оди само една недела пред да ги покаже своите фантастични потези во танц. Затоа и’ станал вистинска сензација.
Според задоволството додека танцува, никој не би претпоставил дека претрпел многу сериозна операција на срцето пред неколку месеци.
Неговото семејство вели дека Мајки е вистински херој и дека тој го издржал сето ова добро, и сега може да се радува, весело да танцува и да ги забавува луѓето низ целиот свет.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАМЕСТО ПРЕДНОСТ ДОАЃА КАКО ПРЕПРЕКА – Колку сте попаметни толку сте поосамени: Еве зошто мажите се плашат од врска со паметни и самостојни жени!

Колку се жените попаметните, длабокоумни, толку им е потешко да најдат сродна душа. Тие можат …