(ВИДЕО) НЕПРОЦЕНЛИВО: Лизгачки и го соборувате Зидан!

Во натпреварот на Реал и Селта во 61. минута фудбалерот од Селта ненамерно трчајќи по топката го соборил Зинедин Зидан. Тренерот на Реал само на момент се потсетил како е да се биде фудбалер, а секако Зизу не му замерил на противничкито фудбалер.

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) НЕОБИЧНА СЦЕНА – Ги загуби нервите: Ѓоковиќ му го фрли рекетот на Иванишевиќ на трибините на сред меч – но и подари еден на дете со интересен транспарент

Новак имаше потешкотии, неколку пати го менуваше рекетот, а проблем беа жиците. Новак Ѓоковиќ денес …