(ФОТО) Водителката, која неодамна си го претепа момчето, е пронајдена мртва

Каролине Флак, поранешна водителка на британското реално шоу Love Island, е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Лондон. Имаше 40. години.


Веста за нејзината смрт е потврдена од нејзиното семејство и извештаите на Би-Би-Си дека презентерката си го одзела животот. „Можеме да потврдиме дека нашата Каролина починала денес, 15 февруари. Бараме приватност во овие тешки времиња и бараме од медиумите да не се обидат да не контактираат или да се фотографираат со нас“, се вели во соопштението испратено од нејзиното семејство.


Покрај Love Island, Керолин ја водела и верзијата на шоуто „X Factor“ во Велика Британија. Местото на водител на „Love Island“ го изгубеила откако неодамна беше уапсена поради физички напад врз 13. години помладото момче, Луис Бартон, поради пораките што ги пронашла во неговиот мобилен телефон. Таа требало на 3. март, поради инцидентот, да се појави на суд.


Колегите и пријателите на социјалните мрежи се простуваатод водителката.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ ИМ Е ЛОШО ВО КАРАНТИН: Кејт и Вилијам објавиле фотографии од нивната раскошна палата!

Принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и нивните деца – Џорџ (6), Шарлот (4) и Луис (1) …