(ФОТО) БАРСА СО ПОДРШКА ЗА ДЕМБЕЛЕ: Сите со неговиот дрес на Камп Ноу!

Барселона денеска играше против Хетафе во шпанската Ла Лига, а мечот имаше навистина необичен старт, откако сите фудбалери на каталонскиот гигант истрчаа на теренот во ист дрес, односно во тој на Осман Дембеле во знак на поддршка за младиот фудбалер.

 

 

Французинот се повреди и го очекува операција а потоа и долга пауза надвор од терените, па поради тоа неговите соиграчи решија да му дадат поддршка во овие тешки моменти за него и затоа излегоа во неговиот дрес.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) КОРОНАВИРУСОТ ВО СПОРТОТ -Го ставила стапот меѓу градите и одиграла одличен потег…

Пејџ Спиранац, популарна американска голферка со хрватско презиме, веќе е прогласен за една од најубавите …