Еве како се однесува маж кој навистина ја сака жената!

Ако одите на состаноци, тоа веројатно го правите со надеж дека ќе ја пронајдете онаа вистинската, права љубов.
И, ако сте жена која започнала да запознава нов маж, веројатно се надевате дека има некои непобитени знаци дека тој се вљубува во вас. Знаете како се чувствувате и сакате да знаете како се чувствува другата страна, затоа што последното нешто што ви треба е да го инвестирате вашето време или да ризикувате да бидете повредени ако не чувствувате исто еден кон друг начин.
Ова е причината зошто барате знаци, а некои се навистина очигледни: тој се грижи за вас, одржува контакт со очите, поминува време со вас. Тој можеби дури и не се двоуми да го каже тоа.
Сепак, постои друга страна за вљубувањето што не е секогаш лесно забележлива, затоа што понекогаш е страшно да се соочиме и да признаеме.
Но, емоцијата силна како љубовта секогаш ќе најде начин да се изрази. Ако се прашувате дали ве сака човекот со кого се гледате, ова се три знаци кои докажуваат дека е луд за вас, пишува Your Tango.

Тој се восхитува на вашата единственост
Хемиските реакции предизвикани од нашите умови ни овозможуваат правилно да размислуваме и заради нив да го гледаме само најдоброто во нашиот партнер. Тогаш ни се допаѓа сè – неговите чудни страни, недостатоци, па дури и неговите звуци од ’рчење на нас делуваат како симфонија.
Кога мажот се вљубува во вас, тој безусловно ги прифаќа вашите недостатоци. Тој дури е фасциниран од работи што ве прават да се чувствувате несигурни. Ве охрабрува да се прифатите себеси и активно се обидувате да се поврзете и е заинтересиран дури и за некои од вашите хоби интереси.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЧЕСТИТКИ: Сара Климоска во Берлин ја прими наградата „Европски актер во подем“

Македонската актерка Сара Климоска вчера во Берлин ја прими наградата „Европски актер“ во подем за …