Дневен хороскоп за петок, 14.02.2020: Важно е да го направите она што сметате дека ќе ви донесе олеснување – Нема причина да изберете улога што не ви одговара….

Овен
Љубов:
Во емотивна смисла, не можете веднаш да влијаете врз одлуката на партнерот. Направете нешто што ќе остави голем впечаток кај некој близок.
Работа:
Вие се обидувате да го промените вашето однесување, но исто така чувствувате потреба да ве поддржуваат во деловните визии што ги имате.
Здравје:
Охрабрете позитивно расположение и оптимизам во размислувањето.

Бик
Љубов:
Не дозволувајте некој да ве оспорува или критикува без вистинска причина. Партнерот нема докази за обвинението.
Работа:
Потребно е да се ангажирате во решавање на деловните проблеми, но не по цена на рушење на заедничкиот договор.
Здравје:
Направете нешто значајно за подобро расположение.

Близнаци
Љубов:
Важно е вашата среќа да трае што е можно подолго. Своето внимание и емоции посветете ги на лицето за кое имате слични афинитети.
Работа:
Вашите деловни идеи минуваат значајно на различни страни. Некој вистински ви помага да го подобрите вашиот деловен статус.
Здравје:
Зрачите со позитивна енергија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Од плажа во притвор: Уапсена поради премногу „малечкото“ бикини!

Видеото од апсењето на девојка поради конфликтот околу нејзиното „премалечко“ бикини станало вирално на социјалните …