(ВИДЕО) СУРОВО МУ СЕ ОСВЕТИЛЕ НА СООБРАЌАЈНИОТ ПОЛИЦАЕЦ: Сакал да запре тројца Индијци на мотор, следеле 500. метри пекол!

Во северна Индија, полицаец се обидел да запре тројца млади мажи кои прекршиле бројни закони со возење мотор.
Младите не застанале, туку го фатгиле полицаецот и го влечеле околу 500. метри додека не паднал на многу запрометен пат.

Видеото на кое се прикажува инцидентот е направено од автомобил зад возачот на моторциклот а на него се гледа како еден млад човек управувал мотор, додека другите двајца го држат полицаецот за вратот и рацете и го влечат. Повредениот полицаец е хоспитализиран на лекување а по младите момчиња е распишана потерница.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Од плажа во притвор: Уапсена поради премногу „малечкото“ бикини!

Видеото од апсењето на девојка поради конфликтот околу нејзиното „премалечко“ бикини станало вирално на социјалните …