(ФОТО) УХМР најави снег во Македонија,но и покачени температури

Времето утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Од попладневните часови врнежите ќе бидат поинтензивни и на места ќе бидат пообилни, а кон крајот на денот ќе има услови за повремен снег и на некои повисоки места.
Ќе дува слаб до умерен, а во југозападните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец. Во ноќта кон сабота ќе дува се посилен северен ветер.
Од недела дневните температури ќе бидат во пораст

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНАВИРУС: Во Јужна Кореја најголем раст на заразени – 549. во еден ден

КОРОНАВИРУС состојба за 28.02.2020 во 23.15 часот: Број на заразени: 85.217 Број на починати: 2.924 …