Фенг Шуи советува: Каде и како да ги чувате парите во домот за да привлечете богатство!

Експертите за оваа античка кинеска вештина за украсување дома откриваат…
Филозофијата за подобрување на домот, Фенг Шуи, е одамна многу популарна, а има се’ повеќе луѓе кои веруваат во енергијата што владее со домот и се убедени дека има значително влијание врз квалитетот на животот и среќата.


Оваа античка кинеска вештина за украсување дома нè учи како да ја украсуваме секоја просторија, каде да држиме одредени предмети а каде не, и нè учи каде да заштедиме пари за да може да се размножуваат и да донесе финансиски просперитет во животот.
Наспроти сите замисливи претпоставки, фенг шуи вели дека идеално и единствено дозволено место за чување пари во домот е кујната.


Експертите на Фенг Шуи велат дека оваа соба има многу позитивна аура, но треба да бидете внимателни со декорацијата во неа.
Имено, препорачливо е да ставите некој паричен симбол во близина на местото каде заштедувате пари во кујната, како фигура на слон, но ако претерате со бројот на предметите, може да предизвикате контра-ефект, односно да привлечете сиромаштија наместо пари.


Потрудете се сите теглички и кујнски уреди да ги чувате во плакари или остава – никако во целата кујна, бидејќи секој детал за вишок дополнително ја блокира енергијата на парите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

КАКО ПРЕКУ ИСХРАНАТА ДА ЈА ВРАТИТЕ ШТИТНАТА ЖЛЕЗДА ВО РАМНОТЕЖА: Кај хипо и хипертироидизам одбегнувајте ги ОВИЕ намирници!

За секој случај, пред да направите какви било промени во вашата исхрана, консултирајте се со …