(Рецепт) РУСКИ МОНАХ ОТКРИЛ ЛЕК ЗА СКОРО СИТЕ БОЛЕСТИ! Лекарот проверил и останал во чудо! Секој ден треба да се јадат и пијат неколку работи – сигурно ги имате дома!

Ова не е приказна за духовно просветлување, но има научна основа. 21-от век е, технологијата напредува,
максимално си го олеснивме животот, измисливме вештачка интелигенција, патувавме до Месечината.
Сепак, живееме во време кога има се’ повеќе болести, кога ракот убива а и децата умираат од сериозни болести.
Како е можно тоа? Има толку многу лекови, а ние во суштина не успеавме да си помогнеме.
Сведоци сме и на зголемен број на натри доктори, кои ќе ни понудат алтернативен начин на лекување.
Се чини дека и светот стана подуховен, така што се’ почесто наидуваме на идеи кои со правилна примена на разни техники и позитивно размислување можеме да спречиме проблеми и болести да навлезат во нашите животи.


Сепак, болестите продолжуваат да го мачат светот и ни предизвикуваат толку многу болка.
Наидовме на рецепт за кој тврдат дека може да ги спречи причините за сите болести.
Да, скоро за сите, дури и најтешките. Она што е впечатливо за оваа приказна е нејзината едноставност.
Нема да ви требаат илјадници евра, егзотични патувања и посети на разни гуруа, како и прегледи во модерно опремените болници.
Поточно, извор кој сакал да остане анонимен го споделил своето искуство, на кое дошол низ целиот свет.
Ова е човек кој е инженер и живее и работи во Москва веќе десет години.
Бидејќи Русите се познати како крајно религиозен, православен народ, така и во Русија има голем број на цркви и манастири кои се издвојуваат со силна духовност.


И изворот одвоил време да го посети славниот Руски, Боровски манастир и разговарал со свештеник кој им помогнал на многумина со совети и рецепти за здраво живеење.
Не судете премногу брзо – ова не е приказна за духовно просветлување, но има научна основа.
Значи, изворот разговарал со свештеникот, кој му дал практичен совет за тоа како да се одржи совршено здравје, а потоа научно го тестирал.
Станува збор за неколку намирници што секој ги има во својот дом а за кои не сме ниту свесни колку се всушност лековити.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Пробајте го овој трик и тоалетот секогаш убаво ќе ви мириса!

Една мајка од Австралија, во група на Фејсбук, споделила едноставен трик, а тоа направило бура …