Најпознатиот руски нумеролог Сергеј Ланг тврди: 2020 година ќе донесе невидена среќа на овие знаци!

Подгответе се за неочекувани пресврти и одлични можности на сите полиња
Среќата ќе ги следи оние што покажуваат решителност и храброст. Дојде време да размислиме за желбите и да разбереме што е најважно. Време е да спроведете сè што сакавте до крај, затоа што е одлично време за такво нешто.
Нумерологот Сергеј Ланг ни носи најточна прогноза за секое нумеролошко прашање.
Вака се пресметува личниот број:
Додадете ги роденденот и месецот и додадете го бројот 4. Ако добиете двоцифрен број, повторно собирајте ги додека не го добиете едноцифрениот број.
Да речеме дека сте родени на 17 јули, пресметката би изгледала вака 17 + 7 + 4 = 28
Бидејќи тоа е двоцифрен број, продолжете со додавање 2 + 8 = 10, 1 + 0 = 1 (вашиот број).


Број 1
Ве чека неверојатно успешна година, во која може да се решат многу проблеми. Сепак, бидете подготвени за фактот дека ќе треба многу да направите сами. Играњето во тим ќе биде катастрофално оваа година, па затоа е најдобро да се потпрете на сопствените чувства.
2020 година дава можност да се издигнете во областа на кариерата, но ќе треба да се докажете вистински професионалец.
И’ во полето на љубовта, има подобрување. Доколку имате стабилна врска, време е да го подигнете на повисоко ниво. Ова е идеална година за брак.
Годината е поволна за големи набавки и големи одлуки. Купување на имот ќе се исплати.
Клучот за успех: Важно е да внимавате на ситуацијата и да не дозволите да испуштите одлични можности.

Број 2
Годината нема да биде лесна, ќе мора да се соочите со пречки што ќе треба да ги надминете. Плановите ќе треба да ги менувате во движење, што значи дека ќе биде потребен брз одговор. Не размислувајте за лошите работи, тоа ќе ви помогне да одржувате рамнотежа.
Годината е поволна за брак и породување. Деловната состојба е мирна, има малку шанси дека ќе имате вртоглава кариера во блиска иднина.
Фокусирајте се на семејните вредности и оставете ја љубомората настрана, за да не ве чини врска.
Клучот за успех: Јас им верувам на другите и знам дека некој близок е моја поддршка.

Број 3
Научете да бидете трпеливи и смирени. Оваа година нема да има брзи резултати за кои се стремите, но тоа не е причина за фрустрација, сепак можете да ја постигнете целта. Не ги споделувајте своите одлуки со другите, водете се од изреката дека тишината е злато. Престанете со навиката да ризикувате и да донесувате брзи одлуки.
Ќе сфатите дека изборот на партнерот беше вистинскиот, и ако сте слободни, верувајте на вашата интуиција. Сродна душа е близу до вас.
Ќе најдете нова страст и нова вештина што не знаевте дека ја поседувате и да создадете одлична можност да заработите големи пари. Шансите за значително подобрување на вашата финансиска состојба ќе се појават во втората половина на годината. На есен, можете да планирате патување за кое долго сонувавте.
Клучот за успех: Мојата сила лежи во тоа што можам да се справам со моите недостатоци.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Од плажа во притвор: Уапсена поради премногу „малечкото“ бикини!

Видеото од апсењето на девојка поради конфликтот околу нејзиното „премалечко“ бикини станало вирално на социјалните …