(ВИДЕО) Оваа вежба ја правела секој ден: После еден месец добила тело на топ модел!

Една девојка одлучила да спроведе експеримент и да открие дали е можно да се постигнат видливи резултати само со една вежба. Таа вежбала „мост“ секој ден за еден месец, а резултатите се повеќе од задоволителни.
Техниката на изведувањето е многу едноставно, и што е најдобро е дека нема да ви треба многу време за да ја завршите оваа рутина.
Оваа вежба ги активира особено мускулите на задникот, но и на нозете и абдоменот. Ако сакате да го затегнете телото и да ја исправите фигурата, ова е идеално решение. Не ви требаат додатоци, само добра волја и извесно време.


Еве ги резултатите што таа ги постигна:
Задникот е повеќе заоблен, а мускулите на нозете се поцврсти. Ако истраете и продолжите со оваа рутина, вашето тело ќе изгледа подобро во наредниот период. Да се биде фит воопшто не е тешко.

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МОЌНО И ПРИРОДНО – Ова се убедливо најјаките природни антибиотици: Научно потврдено го јакнат имунолошкиот систем и штитат од сите видови инфекција!

Премногу често посегнуваме по фармацевтски антибиотици, кои можат да бидат многу опасни и имаат потполно …