(ВИДЕО) Ким Кардашијан го поставила водечкиот тренд за оваа година: Ја покажала новата боја и воодушевила

Новата боја на коса на Ким Кардашијан е водечки тренд за оваа година. Таа е позната по тоа што честопати го менува изгледот, но нејзината последна фризура дефинитивно го привлече вниманието.
Нејзината нова боја на коса е еден од најголемите трендови за оваа година и веќе залуди многу познати личности, пишува Алуре.
Станува збор за таканаречена руса сенка, која, по своето име, е мешавина од кафеава (бринета) и сина (русокоса) и во зависност од вештината на фризерот, може да изгледа доста природно, што е една од главните причини за нејзината популарност.

Ким се препуштила на рацете на еден од најпознатите холивудски фризури, Крис Еплтон, па резултатот не можеше да биде помалку од совршен.
Таа го покажа својот нов изглед на Твитер и ги потсети многу фанови за нејзиниот претходен, веќе неуреден период.
Нејзината сестра, Клои, неодамна се присети на својата костенлива коса на Инстаграм, па со стара фотографија ги запраша фановите дали треба повторно да го проба овој „изглед“, а можно е Ким токму кај неа да ја пронашла инспирацијата за нејзината нова боја, бидејќи тие се скоро исти.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто луѓето ги оставаат партнерите кои ги сакаат?

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и сами сте го иницирале …