(ВИДЕО) Има 107. години и е активен возач. Погледнете го неговиот избор на автомобил!

Џо Њуман има 107 години, а неговата вереница наскоро ќе наполни 100 години. Тие многу сакаат да се возат.
Њуман е исклучително витален, а неколку децении помладите пензионери му завидуваа на неговиот психофизички статус.Живее во Флорида, се свршил, а неговиот издувен вентил е роадстер. Верувале или не, Њуман вози, сам го полни со гориво и го проверува нивото на маслото. И на црвениот роадстер на Мерцедес, прва генерација СЛК 320. Тој го купил од својот лекар, и дефинитивно ќе го вози уште некое време. Поточно, неговата возачка дозвола важи до крајот на 2022 година.
Доколку ве интересира како овој 107-годишник ги поминува деновите, но и која е тајната на неговата виталност, погледнете го видеото подолу.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Фото Галерија) На ова 8. годишно момче му бил дијагностициран аутизам: Мајка му ја открива тајната како „го отклучила“

Мајка од Аризона била „со скршено срце“ кога на нејзиниот син му бил дијагностициран аутизам, …