(ВИДЕО+ФОТО) Мајкл ги открил последните зборови на Кирк Даглас:„Не знам дали се шегуваше“

Снимка од говорот на славниот актер Мајкл Даглас беше објавена на Инстаграм профилот на милијардерот и поранешниот градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг, кој се кандидира за кандидат за претседател на демократите
Мајкл Даглас тврди дека последните зборови на неговиот татко, Кирк Даглас, пред да умре, биле посветени токму на Блумберг како претседателски кандидат на САД.

Според „Индипендент“, Мајкл Даглас присуствувал на митингот како дел од кампањата „Блумберг“ што се одржал во Медисон, Висконсин пред неколку дена.
На снимката може да се види дека Даглас им се заблагодарува на присутните што им испратиле добри желби и се молеле за неговиот татко. Потоа открил дека неговиот татко го пофалил Блумберг како претседателски кандидат пред да умре.

„Не знам дали се шегуваше или не, но тоа беа едни од неговите последни зборови што ми ги кажа во болницата кога ми кажа да му пристапам. Јас го сторив тоа, и тој ме погледна и ми рече: Мајк го може тоа“, рече Мајкл Даглас.
Блумберг е еден од 11. демократи кои се борат да се кандидираат за претседател на изборите во 2020 година.
Патем, Кирк Даглас бил жесток критичар на претседателот Доналд Трамп.
Славниот актер почина минатата среда на 104 години.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Од плажа во притвор: Уапсена поради премногу „малечкото“ бикини!

Видеото од апсењето на девојка поради конфликтот околу нејзиното „премалечко“ бикини станало вирално на социјалните …