(ФОТО) Мурињо го сменил имиџот:„Кога се арзбудив изгледаше многу лошо!“

Честопати, Хозе Мурињо нè изненадува со неговото однесување, без разлика дали е на или надвор од теренот. Сепак, никој не можеше да се надева на ова.
Неговото враќање во Премиерлигата мина без многу фанфари, но сега изгледа дека португалскиот селектор реши малку да го смени имиџот.


Бидејќи шишањето тргнало наопаку, тој направи прилично радикален потег – решил да ја исече косата скоро до главата.
“Заспав во фризерското столче. Кога се разбудив, ми изгледаше толку лошо што му реков да ми ја скрати косата. Се надевам дека мојата коса брзо ќе порасне”, рекол Мурињо во интервју за Sky Sports за неговата нова фризури.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ГОЛЕМИ ЗАСИЛУВАЊА – Пеколниот план на Гвардиола од 330. милиони евра: „Сити“ довел двајца, бараат уште четири играчи!

Шпанскиот стручњак Пеп Гвардиола сака да донесе уште четири играчи во Манчестер Сити до почетокот …