(ФОТО) Кејт Мидлтон блиску до анорексија: Поради овие фотографии јавноста е загрижена за неа!

Кејт Мидлтон станува се’ потенка…
Војвотката е позната по нејзината витка фигура, но неодамнешните фотографии предизвикаа загриженост. Таа секогаш беше тенка, но досега не била до толку тенка.
Таа и принцот Вилијам биле во посета на центар за рехабилитација во Велика Британија.


View this post on Instagram

Today The Prince of Wales and The Duchess of Cornwall, together with The Duke and Duchess of Cambridge visited the Defence Medical Rehabilitation Centre, to meet patients and staff. DMRC Stanford Hall rehabilitates some of the most seriously injured members of the British Armed Forces, whilst also helping to return those who have been injured in the course of training to work. Facilities at the centre includes gyms, swimming and hydrotherapy pools, alongside social spaces and places for relaxation. DMRC Stanford Hall is part of the Defence and National Rehabilitation Centre (DNRC) programme, which was spearheaded by the late Duke of Westminster to provide 21st century clinical rehabilitation for the Armed Forces and the Nation on the Stanford Hall estate — In 2018 The Duke of Cambridge attended a special ceremony as the Defence facility was handed over to the nation by the current The Duke of Westminster. Photos © PA


A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on


За оваа пригода, Кејт одбрала прилагоден костум, здолниште и јакна и високи чизми. Стајлингот собрал многу позитивни коментари, но она што ги загрижи обожавателите на кралското семејство е нејзината фигура.


Војвотката изгледа загрижувачки тенка. Многумина коментираа дека таа е на работ на анорексија и посочиле дека нејзиниот изглед се должи на семејните тензии.


„Напуштањето на Бакингемската палата на Хари и Меган оставиле последици не нејзиниот изглед“, е главна тема во коментарите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Три знаци дека цревата ви се болни – доколку ги забележите, неопходно е итно да се обратите на лекар

Веќе сте свесни дека вашите црева се еден од најмоќните делови на вашето тело. Експертите …