ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – Секогаш постои добра причина поради која мажот ја напушта жената: Таа нема ништо со тоа!

Кога мажот ќе реши да си замине, ваше е да му посакате среќно патување
Причината зошто мажот ја остава жената е секогаш иста – тоа е во природата на мажот. Ако мислите дека вашиот сопруг/партнер не може да живее без вас, почекајте… Ќе видите колку брзо и лесно ќе се навикнат на слобода и самосталност.
Ако мажот реши да си замине и да ја напушти својата сопруга,за тоа не му е потребна ниту една причина. Било кој начин да го задржите мажот до вас нема да вроди со плод: ниту љубомора, пари, ниту бременост, нема закана дека ќе си го одземете сопствениот живот …
Ако сака да си замине, тој ќе си замине.
Не е важно што правите, како се облекувате, каква шминка и фризура имате.
Ако некој реши да си замине, тој ќе замине – затоа што тоа е во неговата природа. Во најдобар случај тоа ќе го одложи малку заминување.
Ова може да биде добра вест за многу жени затоа што – вие не сте виновни за тоа! Тој не си заминува затоа што вие сте направиле нешто или не.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

29. февруари, ден на големи пресврти: За овие знаци ќе биде неверојатно среќен!

Енергетските вибрации нема да бидат „обични“ денес и тие можат да им помогнат на сите …