Атлетичарката Дрита Ислами во посета на ЈП Комунална хигиена – Скопје

Директорот на ЈП Комунална хигиена-Скопје, Абдусамед Шабани, денеска имаше средба со младата атлетичарка Дрита Ислами.
Како претставник на Атлетската федерација на нашата земја, Дрита Ислами има учествувано на бројни меѓународни натпревари, како и на Олимписките игри во Рио, а неодамна таа постави нов национален рекорд во трчање на 400 метри. Во претстојниот период, Ислами ја очекува учество на балканското првенство во Истанбул, како и на европското првенство во трчање што ќе се одржи во Париз.

„ЈП Комунална хигиена-Скопје ќе ја поддржи Дрита Ислами, со цел таа да продолжи со своите успешни настапи на европските и на светските првенства. Од неа ќе очекуваме на младите генерации да им ја пренесе пораката дека животната средина се заштитува само преку совесно и правилно постапување со отпадот.”- изјави директорот на ЈП Комунална хигиена-Скопје, Абдусамед Шабани.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ со семејството се одмора во Сараево: Посета на пирамидите во Високо!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, со семејството пристигнал во Сараево, а одморот го започнал …