(ФОТО) Како се чувствуваат од „Медена земја“ по доделувањето на Оскарите? – „’Honeyland’ ве слушнавме јасно и гласно:’Ако еден ги прекрши правилата – секој ја плаќа цената!’“

„Медена земја“ не влезе само во историјата на македонската кинематографија туку и во онаа на Академијата и Оскарите бидејќи досега се нема случено од една земја да имаат две номинации за две различни категории… Поради тоа и се што со својот филм „Медена земја“ предизвикаа во светската јавност членовите на екипата треба да се горди како што ние сме ГОРДИ на нив…

„’Медена земја’ ве слушнавме јасно и гласно:’Ако еден ги прекрши правилата – секој ја плаќа цената! Оскари или не, вашата проака допре до милиони!Овој свет, каков што е, не можеме да му го оставиме на нашите деца. Ви благодариме што не потсетивте дека ние сме ПОДОБРИ од ова“, стои покрај една од фотографиите на екипата на „Медена земја“ од доделувањето на оскарите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТАЈНА ЗА СРЕЌЕН БРАК – НА ДЕНОТ НА ВЕНЧАВКАТА МИ ГО КАЖА ОВА И МНОГУ И БЛАГОДАРАМ: За 30. години брак не сум имала ниту еден проблем ниту со мажот ниту со децата!

Сопругот е прекрасен, а децата се образовани и успешни Ако вашиот семеен живот ПУКА ПО …