Дневен хороскоп за понеделник, 10.02.2020:Во односот со саканата личност, не смислувајте лажни изговори што непотребно ве оддалечуваат…

Овен
Љубов:
Нема потреба да се однесувате мистериозно пред некој близок, затоа што на таков начин поттикнувате ново сомнение и далечина.
Работа:
Некој ве критикува или се обидува да ги претстави вашите идеи во негативен контекст. Засега е тешко да се утврди правата вистина во редовите на соработниците.
Здравје:
Дајте се од себе за да го подобрите своето расположение.

Бик
Љубов:
Нема причина да се однесувате премногу чудо или мистериозно во друштво на саканото лице. Вие предизвикувате нечиј сомнеж.
Работа:
Без оглед на упорноста, одговорите што ги очекувате доаѓаат со големо задоцнување, а тоа се одразува на вашето расположение.
Здравје:
Ќе ви годи искрен разговор или психолошка релаксација, опуштете се.


Близнаци
Љубов:
Размислете како треба да анимирате една личност. Избегнувајте ривалство или конкурентни улоги во врска со љубовниот партнер.
Работа:
Не очекувајте невозможни решенија, туку соберете ги сите потребни информации за добри деловни можности.
Здравје:
Обрнете внимание на поредовен начин на живот и соодветна исхрана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Вознемирувачко видео) СТРАВ ОД БОИШТЕ – Герашченко сподели видео во кое млад Русин му ја скрши ногата на својот пријател за да избегне мобилизација

За многу Руси, одлуката на Кремљ да повика 300.000 воени резервисти за војната во Украина …