(ФОТО) ПОДГОТВЕНИ: Екипата на „Медена земја“ пред излегувањето на црвениот тепих на Оскарите

Двојно номинираната екипа на „Медена земја“ подготвена за големата свеченост!
Марко Георгиев на својот профил на Фејсбук објави дека екипата од „Медена земја’ е веќе подготвена за излегувањето на црвениот тепих на годинешното доделување на Оскарите.
Тој притоа ја постираше и фотографијата на која се гледа како нашите „ѕвезди“ ќе изгледаат на најголемиот светски настан посветен на филмот и кинематографијата.
На фотографијата се Тамара Котевска, Атанас Георгиев, Љубо Стефанов, Хатиџе Муратова, Самир Љума, Рена Еид, Благоја Неделковски и Фејми Даут…
Со среќа!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Три знаци дека цревата ви се болни – доколку ги забележите, неопходно е итно да се обратите на лекар

Веќе сте свесни дека вашите црева се еден од најмоќните делови на вашето тело. Експертите …