(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ откриваат што се случуваше на 148-от роденден на Гоце Делчев!?

Поминаа 148 години од раѓањето на најголемиот македонски деец и војсководец, Гоце Делчев. Прашањето што можеби многумина си го поставуваат е дали тој и денес би го сфаќал светот како поле за културен натпревар меѓу народите или пак можеби веќе сфатил колку е саат!?
Одговорот на ова суштинско прашање ќе можете да го дознаете во најновата епизода на Фчерашни новости, оваа недела во 20 без 30 часот, веднаш пред Оскарите кои ги чекаме со нетрпение, на Канал 5 телевизија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) СРЦЕТО ТОА ТРЕБА ДА ГО ИЗДРЖИ – ДВЕ ТРАГЕДИИ ВО ИСТИ ДЕН: Македонската презентерка ја загуби мајката, а на истиот датум пред осум години и почина и’ сопругот кој беше познат актер

Животот е непредвидлив и суров, тежок колку и убав, а тоа на своја кожа и …