(ВИДЕО) На Турчин во сервис му експлодирал телефонот, донесен за поправка, во рака!

Надзорната камера го снимила моментот кога мобилен телефон се запалил во рацете на шокираниот работник во еден сервис за поправка на телефони во турска Маниса.

Јусуф Гулчимен го држел телефонот кој наеднаш експлодирал.


Шокираниот работник го фрлил на земјата и почнал панично да бега.

Гулчимен рекол дека не бил повреден и дека станува збор за телефон кој некој клиент го оставил на поправка или замена на батерија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Иднината на спортските автомобили е тука. Пристигна Porsche Taycan!

Ги видовме сликите, сега го гледаме пред нас. Во салонот на Порше Македонија пристигна новиот …