(Рецепт) СУПЕР НАПИТОК – Кога оваа состојка ќе ја додадете во вода настанува најмоќен сојузник на витката линија: За 7. дена ќе забележите видно топење на мрсните наслаги!

Водата и ѓумбирот се моќна комбинација за здравјето…
Сигурно сте чуле барем еднаш дека некој го спомнал овој зеленчук и колку е добар за многу здравствени проблеми.
Тој е одличен лек за мачнини и повраќање во бременоста. Горчливиот корен влијае на варењето и го забрзува и затоа е вистински сојузник во губење на тежината.
Тој е богат извор на калциум, фосфор, ниацин, витамин Ц и антиоксиданти. Помага при болки, воспаленија, ревматизам, артритис и гихт и е одлична помош при лекување на рак на простата, дебелото црево, јајници и дојки.
Можете да го користите коренот или мелен во прав за да го подготвите, но имајте на ум дека коренот е поефикасен.
Ви го донесуваме рецептот за наједноставен и далеку поделотворен од другите пијалоци. Можете да го подготвите дома само за неколку минути и нема да ви требаат многу пари.


Само по себе, ѓумбирот е многу здрава намирница. Не само што ќе ви помогне да изгубите на тежина, тоа сигурно ќе помогне во зајакнувањето на имунитетот и подобрување на варењето на храната.
Вака се подготвува вода од ѓумбир:
Ставете 1,5 литри вода да зоврие, а потоа додадете неколку парчиња ѓумбир и варете на тивок оган десет минути.
Кога водата малку се олади, исцедете ја и е подготвена за употреба.
Пијте 1,5 литри од овој пијалок секој ден за најдобри резултати.
Совет: Не пијте голема количина истовремено во текот на денот.
Со редуцирана исхрана и конзумирање на овој пијалок, маснотиите ќе почнат да се топат после 7 дена.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТОТ ПИШУВА ДРАМИ: „Шансите да преживеам ми беа 8% – Ракот ми ги спаси бракот и кариерата!“

Размислувањето за смрт за Дебора Џејмс е секојдневна рутина во последните три години. Планирала сè. …