БУГАРСКИ ДОКТОР: „Алкохолот за секунда го убива коронавирусот“ – Излекуван Британец ја потврдува оваа теорија!

Мерките за спречување на ширењето на коронавирусот се актуелни во цел свет, па така и во Бугарија,каде доктор професор Тодор Кантарџиев, директор на Националниот центар за заразни и паразитски болести изнел свое мислење кое многумина шокирало…
Тој рекол дека младите луѓе потешко заболуваат, но тие го шират вирусот. Поопасно било кај постарите луѓе кои можат сериозно да се разболат.
„За да се утврди болеста, треба да се земе материјал и да се чува на 4 степени Целзиусови.
Работите се менуваат динамично, новите сознанија за овој вирус, неговото пренесување, период на инкубација“, рекол проф. Кантарџиев.
„Без контакт, 90% од луѓето добиваат коронавирус“, објаснил тој. Кога се во контакт со вирусот до третиот ден, лицето може да не се разболи, но го шири коронавирусот.
Сè уште не е познато како се шири ниту колку близок треба да биде контактот.
Но, професорот открил дека коронавирусот е многу подложен на средства за дезинфекција, а од жесток алкохол многу брзо згаснува.
„Редовните конзументи на алкохол, на жесток алкохол како ракија, се позаштитени!“, додал тој.
Чудно, нели, но ова мислење на доктор Кантарџиев се поклопува со тврдењето на еден британски учител кој тврди дека се излекувал на природен начин. Имено, тој пиел виски, варено виски со мед, и се излекувал.
Поеќе за оваа сторија прочитајте ТУКА.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Крис Прат го потврдил раѓањето на ќеркичката и го открил нејзиното убаво име

Ќерката на Арнолд Шварценегер, Катерина, стана мајка. Со својот избраник еден Крис Прат, таа идоби …