Сталожени и интелигентни:Родените во овие хороскопски знаци најчесто стануваат богати и славни!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Ако се прашувавте дали sвездите имаат врска со можноста да станете богати и славни, одговорот може да биде да.
Имено, како што пишува Business Insider, откако ги проучувале графиконите на „Форбс“ милијардерите, вклучувајќи го и последниот, повеќето луѓе се раѓаат во Терезија.
Покрај милијардерите, има многу Терезии и меѓу славните личности, од кои некои се Ким Кардашијан, Вил Смит, Кетрин Зита Џонс и нејзиниот сопруг Мајкл Даглас.
Во Терезија се родени и Гвен Стефани, Зак Ефрон, Еминем, Мет Дејмон, Кејт Винслет, Серена Вилијамс и многу други.
Софистицираните и интелигентни Терезии ги предводат славните и богатите, а потоа следат Риби, Ракови, Бикови и Лавови.
На дното на списокот за најбогати знаци се Девици, Стрелец и Јарец.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 15.06.2021: Подобро е да се справите со сопствените дилеми, отколку да се мешате во туѓите планови. Останете настрана, се знае чие место каде е…

Овен Љубов: Вашето незадоволство е минлива фаза. Ситните префрлувања и „емотивните убоди“ само го влошуваат …