(ФОТО) ТОЈ Е ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈУБАВ МАЖ НА СВЕТОТ: Има една МАНА но на Роберт Патисон никој не му е ниту блиску!

Британскиот козметички хирург Џулијан де Силва на основа на златен пресек, кој е показател за совршени пропорции уште од античка Грција, пресметал колку е нечие лице совршено.


Според мерењата, актерот Роберт Патисон има скор кој е најдобар меѓу славните убавци. Резултатот на Патинсон е 92,15 проценти.
“Тој се најде меѓу петте совршени во скоро секоја категорија на мерење, бидејќи сè на лицето е класично. Единствената категорија во која постигна малку посиромашен резултат беше формата на усните, кои се малку потенки и привлечни”, вели Де Силва.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Го смирува ЖЕЛУДНИКОТ, ја обновува СЛУЗОКОЖАТА: На овој начин подгответе ги семките од ЛЕН и прочистете го организмот

Ако имате болки во желудникот, се нервирате, пиете премногу лекови, лененото семе ќе биде вашата …