(ВИДЕО+ФОТО) Фотките од убавата докторка станале хит бидејќи никој не верува како изгледа НЕЈЗИНОТО ТЕЛО!

ДОКТОРКА и вљубеничка во фитнес станала ѕвезда на социјалните мрежи бидејќи луѓето се импресионирани од нејзината мускулатура.
Јуан Херонг (30) започнала пред вежбање пред две години затоа што сакала да изгледа посилно. Јуан работи како лекар во кинеската клиника за традиционална медицина во Кингдао, источно од кинеската провинција Шандонг.

Таа вели дека отсекогаш била љубител на спортот, но нејзините родители, двајцата доктори, сакале таа да има стабилна кариера. Таа за MailOnline пред неколку месеци изјавила дека воопшто не сакала да биде доктор. „Сакам боречки вештини“.

„Моите родители ми рекоа да не се откажувам од студиите затоа што тоа е кариера од којашто можам да извлечам корист за целиот мој живот“, додала таа. Но, кога ги завршила студиите и се вработила, таа почнала сè повеќе и повеќе да го слуша нејзиното срце и да оди во теретана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

12. намирници кои треба да се јадат за појадок – ако сакате да ослабнете

Оброк кој е многу важен кога сакате да се храните здраво и да ослабнете е …