„Лица и дела“: Разговор и многу музика со Мери Младеновска и витуозот на хармоника Влатко Џепиќ

Вечерва од 21.15 часот на ТВ Сонце на програмата е ново издание на „Лица и дела“…
На нејзин препознатлив начин вечерва Мери Младеновска, на барање на гледачите, ќе не потсети на  виртуозот на хармоника, Влатко Џепиќ…
Наше е само да ви посакаме да уживате со богатата содржина…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) СРЦЕТО ТОА ТРЕБА ДА ГО ИЗДРЖИ – ДВЕ ТРАГЕДИИ ВО ИСТИ ДЕН: Македонската презентерка ја загуби мајката, а на истиот датум пред осум години и почина и’ сопругот кој беше познат актер

Животот е непредвидлив и суров, тежок колку и убав, а тоа на своја кожа и …