ДВЕ НАМИРНИЦИ ЈА ЕЛИМИНИРААТ МАСНОТИЈАТА ОД ТЕЛОТО! Конзумирајте ги 14. дена (на овој начин) и ќе спречите проблеми со срцето!

Поради брз начин на живот, лошата исхрана и недостаток на физичка активност, зголемените маснотиите во крвта се болест на денешницата. Понекогаш,поради зголемени маснотии на очните капаци можете да видите масни наслаги како жолтеникава плочка или јазли или на некои други делови на телото.
Прогресијата на болеста доведува до задебелување на ѕидовите на крвните садови, атеросклероза, за кои придонесуваат и други фактори на ризик (пушење, алкохол, никотин), а последиците од се за жал, се кардиоваскуларните заболувања кои се една од водечките причини за смрт во светот. Многу луѓе кои имаат зголемени маснотии во крвт тврдат дека овој лек им помогнал.
Состојки: сушени смокви и јаболков оцет


Лекот направете го навечер и пијте го наутро. Земете три суви смокви и од сите страни избоцкајте ги со чепкалка за заби па префрлете во стаклена тегла во која сте ставиле 200 мл јаболков оцет. Оставете да отстои во текот на ноќта и изедете ги тие три кисели смокви наутро. Остатокот од оцет не го фрлајте туку во истиот оцет вечерта повторно ставете три смокви подготвени на ист начин. Користете го тој оцет, 200 мл, 7 дена, смоквите повеќето ќе го впијат. На осмиот ден, земете уште 2 длц оцет и повторете ја постапката уште седум дена, вкупно 14 дена.

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што е СЕКСОДУС? Овој „ТРЕНД“ го зафати светот и се помалку луѓе водат љубов…

Пандемијата на корона вирусот во голема мера влијаеше на нашите животи, особено на здравствениот сегмент, …