(ВИДЕО) ОВОЈ МИЛИЈАРДЕР ГО ПРЕДВИДЕЛ КОРОНАВИРУСОТ: Гејтс вложил големи пари во создавање ВАКЦИНА – еве колку жртви очекува!

Светските медиуми јавуваат дека американскиот милијардер Бил Гејтс однапред предвидел појава на нов вирус што може да предизвика пандемија.
Поточно, на 28.декември 2018. година, во списанието Science Alert, Бил Гејтс ги објавил резултатите од студијата на неговата фондација за борба против светските пандемии.
Гејтс тогаш предупредил дека во следната деценија би можела да избие мегапандемија од некој смртоносен вирус кој во првите 6. месеци би однел 30. милиони животи и би продолжил експоненцијално да расте.
За да се спречи ова сценарио, Гејтс инвестирал 12.милиони американски долари во центар за истражување на вируси и изработка на вакцини за борба против нив.


Со презентацијата е објавена и видео симулација на пандемијата, според која настанокот и иницијалното ширење на вирусот почнува во централно-источна Кина, од каде што, во првите три месеци, брзо се шири кон Индија, Јапонија, Германија и Франција, а потоа и по цел свет.
Пред неколку месеци, Гејтс објави нова симулација наречена „Настан 201“, како план за борба за претстојната пандемија.
Во таа прилика, „Центарот за здравје Џон Хопкинс“, Фондацијата на „Светскиот економски форум“ и „Фондацијата на Бил и Мелинда Гејтс“ на 18. октомври 2019. година во Њујорк одржаа предавање и мултимедијална презентација за глобалната пандемија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

11 знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да поминете низ хаос само за …