(ФОТО) Прекрасна приказна! Им заблагодарил за се – КОГА ГО УСВОИЛЕ ЖИВЕЕЛЕ ВО ТРОШНА ШУПА: Сега кога пораснал им пружил живот од соништата!

Кога Џајви Лазаро Бадиле Втори бил дете, на Филипините го посвоила прилично сиромашна двојка. Тој немал богато детство, но е благодарен на љубовта што му ја дале.
Лазаро потоа напорно студира, уште понапоно работел и станал успешен бизнисмен. Затоа, тој решил на своите родители да им обезбеди сè што им треба.
Тој неодамна на родителите им го купил домот од соништата. Својата животна приказна Џајви ја споделил на Фејсбук.


“Кога ме посвоија, нивниот живот не беше лесен. Мама е продавачка, татко е носач. Сега, кога имам можност да им се оддолжам, ќе се погрижам тие да ги живеат своите соништа подобро отколку што можеле да замислат”, напишал Лазаро.
Тој покажа „пред и после“ фотографии. Може да се види дека тие живееле во мала трошна куќа. Внатре била мала кујна која излегува на главната улица. Во спалната соба имале само еден душек, бања, пренатрупана дневна соба и прилично мал простор за трпезарија.


Gepostet von Kapuso Mo, Jessica Soho (One at Heart, Jessica Soho) am Sonntag, 5. Januar 2020

Откако собрал пари, Лазаро изградил луксузна куќа со седум спални соби со сите погодности што може да му бидат потребни на едно семејство.

Gepostet von Kapuso Mo, Jessica Soho (One at Heart, Jessica Soho) am Sonntag, 5. Januar 2020

“Имав три месеци кога бев посвоен и тие ми дадоа сè. Немавме лесен живот, веќе како студент морав да работам напорни физички работи. Имавме среќа ако имавме доволно храна за два оброка на ден, но љубов никогаш не ни недостасуваше. Згора на се, живеевме во барака од само 21 квадратен метар“, реколтој.

Watching #KMJS with my family and loved ones. 😊

Gepostet von Jayvee Lazaro Badile II am Sonntag, 5. Januar 2020

Но, тоа не е сè. Покрај тоа што имизградил дом од соништата, Лазаро ги носи и на одмори низ целиот свет. Така сака да им покаже колку им е благодарен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Најдобрите пози во сексот за студените зимски ноќи

Кога ќе дојдат студените зимски денови, навистина нема ништо попријатно од свиткување во прегратките на …