(ФОТО) КОНЕЧНО СЛОБОДНИ! Осум правила кои Меган и Хари повеќе не мораат да ги почитуваат! Нема да верувате КАКВИ СЕ’ ОГРАНИЧУВАЊА ИМАЛЕ!

Британското кралско семејство има голем број правила што мора да ги почитуваат сите нејзини членови.
Иако некои можеби се застарени, нелогични, членовите на кралското семејство треба да се придржуваат кон нив.
Но, за Хари и Меган, времето на „ропството“ заврши. Меѓу другото, овие 8. правила повеќе нема да мора да ги почитуваат.

1. НЕ МОРААТ ДА СЕ ПРИДРЖУВААТ ДО СТРИКТЕН „ДРЕС КОД“
Членовите на кралското семејство се очекува да се облекуваат скромно и никогаш премногу лежерно. Но, и Меган и Хари сега се слободни да ја носат облеката што ја сакаат, и можат да се облекуваат неформално за секоја пригода. Добредојдовте во светот на тренерките.


2. НЕМААТ ОБВРСКА ДА ПАТУВААТ СО СПАКУВАНА „ЦРНА КОМБИНАЦИЈА“
Членовите на кралското семејство секогаш носат со себе црна облека во случај на ненадејна смрт, каде што ќе мораат да присуствуваат на погреб. Ова е прилично паметна идеја, и многу практично, сепак, војводата и војвотката веќе не мора соодветно да се пакуваат во склад со тоа.


3. ДОВОЛЕНО ИМ Е ДА ПОТПИШУВААТ АВТОГРАМИ
Ниту еден член на кралското семејство не смее да потпише автограми или да прави селфи со фановите (иако се знае дека некои го прекршиле ова правило). Сепак, сега Хари и Меган се слободни да купат селфи-стап ако сакаат. И да се подготват за еден куп автограми.


4. НЕ МОРААТ ДИСКРЕТНО ДА СТАНУВААТ ОД МАСАТА
Ако некој член на кралското семејство мора, на пример, да оди во тоалетот за време на оброкот, тој тоа им го најавува на сите покрај масата. Наместо тоа, тие само велат „Извинете“ и само се повлекуваат. Но, сега, Сасексите, доколку сакаат, исто така можат да излезат и од покривот да најават дека одат во тоалет. Очигледно, тие сигурно не би го направиле … Не е баш многу пристојно. Но, во секој случај, тие не мора да бидат толку дискретни како што биле досега.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Зверев признал дека боледува од дијабетес

Александар Зверев јавно признал дека со години боледува од дијабетес и најави формирање на фондација …