(ВИДЕО+ФОТО) АПСОЛУТНО КОРЕКТНО – Тамара Котевска: „Не стојам јас до Леонардо ДиКаприо – Тој стои до мене – Јас имам 2. номинации!“

Тамара Котевска, режисерката на „Медена земја“ на Фејсбук сподели фотографија од вчерашниот ручек на сите номинирани за Оскар…
И, колку е задоволна и исполнета од номинациите на својот профил ставила дури две фотографии со колегите со кои била на ручек но и мал коментар:„Да појасниме… Не стоев јас до него. Тој стои до мене. (јас имам 2 номинации оваа година)“.


Екипа на „Медена земја“ на Фејсбук сподели фотографии на кои се гледаат застанати до најголемите актери, режисери и филмски работници како Леонардо ди Каприо, Бред Пит, Ал Пачино, Квентин Тарантино, Роберт де Ниро итн.


Атанас Георгиев, Тамара Котевска и Љубо Стефанов со претседателот на Академијата, Дејвид Рубин.

Но, меѓу коментарите на Фејсбук еден е посебно впечатлив – Каде е Атиџе, оти ако не беше таа и нејзината приказна и фраза „Половина за мене, половина за пчелите“,бадијала е сиот труд…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …