БЕЗ МИЛОСТ: Кралицата Елизабета и ги одземала вредните работи на Меган Маркл!

После низа промени во кралското семејство пристигнала уште една…
Елизабета II одлучила сопругата на принц Хари да остане без накитот кој му припаѓа на кралското семејство. Имено, после одземањето на титулата и барањето да се надоместат сите трошоци за поправката на викендичката Фрогмор Хаус, што кралицата претходно им го соопшти на принцот Хари и Меган Маркле, следела нова рунда на судири во кралското семејство на Велика Британија.


Медиумите, повикувајќи се на извор близок до Елизабета II, наведуваат дека кралицата посегнала по она што е свето за секоја девојка – накитот.
Потврдено е и официјално дека Меган Маркл ја изгубила можноста да носи накит од кралското семејство. Кралицата на сопругата на принцот Хари и го одземала прстенот со син камен кој и го подарила после венчавката.Кралицата исто така планирала да ја остави Меган и без накитот од венчавката бидејќи камените за него се преземени од колекцијата на принцезата Дијана, но Маркл успеала да го одбрани нејзиниот омилен накит.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …