Дневен хороскоп за понеделник, 27.01.2020: Емотивното задоволство е најубавото искуство, погрижете се да делувате неодоливо на лицето кое го привлекува вашето внимание…

Овен
Љубов:
Важно е да имате добра идеја што ќе ве зближи на вистински начин.
Работа:
Прифатете ги работите и настаните во оптимистички стил, без оглед на разликите што постојат во вашата околина.
Здравје:
Уживајте во работите што ве инспирираат во добро расположение.
Бик
Љубов:
Важно е вашата среќа да трае што е можно подолго. Своето внимание и емоции посветете ги на лицето со кое имате слични афинитети.
Работа:
Вашите деловни идеи поминуваат забележано на разни страни. Некој вистински ви помага да го подобрите вашиот деловен статус.
Здравје:
Зрачите со позитивна енергија.

Близнаци
Љубов:
Емоционалното задоволство е најубавото искуство, погрижете се да делувате неодоливо на лицето кое го привлекува вашето внимание.
Работа:
Ако сте одговорни за она што го правите, не дозволувајте нови информации или туѓа приказна да ве поколебаат.
Здравје:
Важно е правилно да ја канализирате вашата креативна енергија. 
 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 20.02.2020:Нема потреба да одговорите на нечија емотивна провокација – Останете воздржани, избегнувајте конфликт…

Овен Љубов: Се чувствувате носталгично и размислувате за нечие отсуство. Жалите за некои пријатни спомени. …