(ВИДЕО) Со Коби Брајант загинала и неговата 13. годишна ќерка Гиана

Во падот на хелихоптерот во Калабаса, Калифорнија, загинала и 13. годишната ќерка на Коби Брајант, Гиана.
13. годишната ќерка на Брајант, по прекар Џиџи, исто така била во приватниот хелихоптер кој паднал во неделата.Патувале на натпревар на наследничката на Коби, Гиана која исто така играла кошарка.


По падот на хелихоптерот брзата помош бргу реагирала, но никој од хелихоптерот на преживеал. Сопругата на Брајант, Ванеса не била со него во хелихоптерот.


Извори рекле дека хелихоптерот бил упатен на кошаркарски натпревар за Гиана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ – од пораз до победа за финале со Циципас: „Бев во безизлезна ситуација затоа победата има поголемо значење!“

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ после победата над Гаел Монфис (2:1) истакнал дека се’ …