(ВИДЕО) ГОРДОСТ – Игор Иџе Стефановски: „Македонија првпат од нејзиното постоење има двоен европски шампион“

По вчерашните трки во Хрватска Игор Иџе Стефановски со многу гордост, а и треба, објави на неговата страна на Фејсбук:
„Македонија 🇲🇰 за првпат од нејзиното постоење има двократен европски шампион во автомобилизам 🏆🏆,историски успех кој е запишан на европските тркачки патеки,погледнете во каков амбиент беше пречекан нашиот шампион во освојувањето на европскиот трон на последната трка во Хрватска ,благодарност до HRT за оргиналната снимка,🙏поклон до земја на сите Македонци кои дојдоа на оваа трка и секако Хрватската публика кои направија ова да биде величенствено“.

Македонија 🇲🇰 за првпат од нејзиното постоење има двократен европски шампион во автомобилизам 🏆🏆,историски успех кој е запишан на европските тркачки патеки,погледнете во каков амбиент беше пречекан нашиот шампион во освојувањето на европскиот трон на последната трка во Хрватска ,благодарност до HRT за оргиналната снимка,🙏поклон до земја на сите Македонци кои дојдоа на оваа трка и секако Хрватската 🇭🇷публика кои направија ова да биде величенствено.

Gepostet von Igor Idze Stefanovski am Sonntag, 26. Januar 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Роналдо пред прес конференцијата видел „Кока кола“ па направил шоу: Неговата реакција е ХИТ!

АКТУЕЛНИОТ Европски шампион Португалија го отвора Европското првенство во вторник. Нивен прв противник е Унгарија, …