(ВИДЕО+ФОТО) Тргнале на натпревар на кој никогаш не стасале: Последни фотографии на Коби Брајант и неговата ќерка

Коби Брајант и неговата ќерка Ѓијана загинале, вчера, при пад на хелихоптер во Каламбас.

View this post on Instagram

Merry Christmas 🙏🏾🎄🎁

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

Веста за смртта на еден од најголемите кошаркари на сите времиња го погодила цел свет, кој се простува од легендата. Коби и Ѓијана тргнале на кошаркарски натпревар на кој никогаш на стасале.
Легендарниот кошаркар бил пресреќен што и неговата ќерка се бави со кошарка.

View this post on Instagram

#HoopsAndHeels #StealsAndStilettos

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

На Инстаграм чесо објавувал фотографии од нејзините натпревари и ја подржувал во кариерата, а една од последните фотографии на Ѓијана е онаа на која девојчето дава кош во штикли и мал црн фустан.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славниот холивудски ерген тајно се оженил: Девојката му е бремена!?

Најпознатиот ерген Леонардо Ди Каприо тајно се оженил. Камила Мороне, со која е веќе две …